2/3 Taler, 1827, Georg IV., AKS 40, kl. Rf., ss.
Taler, 1834, Wilhelm IV., AKS 62, J. 49, Randfehler, ss.
Taler, 1835, Wilhelm IV., AKS 63, J. 51, Kratzer, Randfehler, s-ss.
Taler, 1837, Wilhelm IV., AKS 64, J. 52, kl. Rf. und Kr., Avers ss-vz, Revers vz.
Taler, 1838, Ernst August, AKS 100, J. 64, Kratzer und kl. Rf., ss.
Taler, 1838, Ernst August, AKS 100, J. 64, wz. Rf., f. st.
Taler, 1838, Ernst August, AKS 99, Randfehler, Kratzer, Avers ss, Revers ss-vz.
Taler, 1839, Ernst August, AKS 131, kl. Rf., ss-vz.
Taler, 1840, Ernst August, AKS 102, J. 67, kl. Rf., ss.
Taler, 1841, A, Ernst August V., AKS 102, J. 67, kl. Rf., berieben, ss.
Taler, 1845, Ernst August, AKS 105, kl. Rf., ss.
Taler, 1849, Ernst August, AKS 107, J. 79, Randfehler, ss.
Taler, 1849, Ernst August, AKS 107, J. 79, kl. Rf., Kratzer auf Avers, ss-vz.
Taler, 1849, Ernst August, AKS 107, J. 79, kl. Rf., ss-vz.
Taler, 1849, Ernst August, Harzsegen, AKS 133, J. 80, kl. Rf., etwas Grünspan, ss.
Taler, 1851, Ernst August, AKS 134, J. 81, kl. Rf., vz-st.
Doppeltaler, 1855, Georg V., AKS 142, J. 88, kl. Rf. und Kratzer, f. vz.
Taler, 1855, Georg V., AKS 144a, J. 86, wz. Rf., f. vz.
Taler, 1856, Georg V., AKS 144a, J. 86, Avers ss, Revers f. vz.
Taler, 1862, Georg V., AKS 144b, J. 96, kl. Rf., Avers ss, Revers f. vz.